NASZE KONIE


IMG_2928BRENDA Gniada klacz , urodzona 28.02.1994 r., SK Gładyszów, od BERKA xo, po Jaśmin hc., o wzroście 149 cm, pracowała w Fundacji Hipoterapia od 1999 do 2008 r., była używana do wszelkich form hipoterapii i nauki jazdy konnej dla osób niepełnosprawnych.  Ze względu na wiek nie pracuje już pod siodłem, ale świetnie sprawdza się jako koń, z którym można pójść na spacer albo na łąkę.

 

 


WISEŁKAIMG_2603
Klacz huculska maści gniadej  urodzona 06.08.2008  r. po ogierze Ludwik vel Rokosz od klaczy Warszawianka.  Towarzyska, spokojna i posłuszna, jak każdy koń lubi pieszczoty i smakołyki.

Doskonale sprawdza się jako koń do hipoterapii, cierpliwie znosi humory pacjentów, żadna zabawka nie jest jej straszna, jej spokojny i równy krok potrafi uspokoić nawet najbardziej zestresowanego człowieka, a na jej szerokim i miękkim grzbiecie można się nawet chwilkę zdrzemnąć.

Na placu, czy w terenie potrafi spłatać figla, ale jej miękki ruch sprawia, że jazda na niej jest dużą przyjemnością

 


JAŚMINAIMG_1188

Klacz huculska urodzona  14.01.2009 r.
ojciec Poter, matka Ismena po Olaf.
Maść gniadosrokata. Wzrost 133 cm.

Przemiła, odważna ale i czasami uparta. Z przyjemnością płata figle nowicjuszom i starym wyjadaczom. Swoją uroda przyciąga wzrok odwiedzających, uwielbia być w centrum zainteresowania. Pilnuje porządku, lubi mieć wszystko i wszystkich „na oku”, więc jak tylko jakiś koń zniknie z pola widzenia od razu wszczyna alarm.

 


  JENNY
Jej ojczyzną jest Irlandia. Duża, spokojna i zrównoważona „pieszczoszka”.

Miłośniczka wypraw w teren. Swoim wyglądem przyciąga wzrok odwiedzających nas gości.

 

 

 


GAVINS LADY

Jest z nami od lutego 2017 r. Przyjechała do nas z Irlandii i od razu wzbudziła duże zaciekawienie gości, bo nie często widuje się takie „kudłate” konie. Lady, bo tak na nią wołamy, jest oazą spokoju i opanowania. Wprawdzie nie jest małym koniem, ale bez obaw mogą na niej jeździć nawet najmniejsze dzieci. Nie jest entuzjastką chodzenia w kółko, woli spacery po lesie, albo jazdy na dużym placu.

 


UMELIA

Urodziła się 27 stycznia 2009 r. w miejscowości Brzostów w Wielkopolsce. Jej rodzice pochodzą z Niemiec:  o. Nando von der Aschenburg, m. Umera, ale w jej żyłach płynie również krew arabskiego Ofira.
Do naszej stajni przyjechała  13 stycznia 2016 r.  Ludzie mówią , że trzynastka przynosi pecha, ale  konie nie wierzą w przesądy. Swoją urodą i wdziękiem przyciąga wzrok odwiedzających nas gości.  Jest bardzo energiczną damą,  chętną do galopów, odważną i wytrzymałą. Zawsze chętnie wybierze się na wycieczkę do lasu, na ujeżdżalni poskacze i pogalopuje, ale podczas zajęć z maluchami wykazuje anielską cierpliwość i spokój. Od jeźdźca wymaga delikatności, spokoju i zdecydowania.


IMG_2651GRIMA Klacz urodzona 18.03.2000 r. od Galilea xo, po Howel sp. chyba najwyższa w stajni o wzroście ok. 165 cm. Posiada spore umiejętności, brała udział w zawodach ujeżdżeniowych. Chętnie współpracuje z dziećmi, a dorosłym stawia wysokie wymagania. Obdarzona jest wspaniałym, miękkim ruchem więc jazda na niej jest prawdziwą przyjemnością. Lubi być w centrum uwagi, zawsze chętnie podchodzi do ogrodzenia z nadzieją na smakołyki i pieszczoty.

 

 


TALIZMAN

jest kucem w sportowym typie. Startował nawet w zawodach skokowych w Warce, gdzie bezbłędnie pokonał parkury. Nie jest jednak entuzjastą pracy. Chętnie wybierze się na wycieczkę do lasu, a na ujeżdżalni przemieszcza się w równym rytmie. Jest też wielkim łasuchem i chętnie zje wszystko co się do tego nadaje.

 


SAMBA

pkz. Najmłodsza w naszym stadzie. Duża, sympatyczna pieszczocha. Chętnie zaprzyjaźni się z każdym, kto do niej podejdzie.

 


RUBIO

 Sympatyczny kucyk, który stosuje osobliwy kamuflaż, jakby się wstydził swojej maści. Uwielbiają go wszystkie dzieci, swoim spokojem i posłuszeństwem daje poczucie bezpieczeństwa.

 

 


 NASZE OSIOŁKIKIEDYŚ MIESZKAŁY W NASZEJ STAJNI

 


DROPSIMG_2883
Mały koń –  wałach urodzony w 2005 r. w którego żyłach płynie krew fiordzka zmieszana z małopolską, jest koniem używanym zarówno do hipoterapii jak i jazdy konnej.

 

 

 


MIKROBIMG_2777
Kary małopolski wałach urodzony 27.05.2009 r.
od Mikstura m po Bekas m,

 

 


IMG_2895ALEKSA
To  klacz nie pozbawiona temperamentu charakterystycznego dla swojej rasy, urodzona 05.04.1999 r. po ogierze xx In Camera, od klaczy xx Arabella.
Obecnie na zasłużonej emeryturze.