Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku.  Nie trzeba od razu inwestować w drogi, sportowy sprzęt, wystarczą wygodne spodnie, buty z gładką podeszwą, rękawiczki i obowiązkowo kask na głowę.  Pierwsze zajęcia poświęcone będą omówieniu zasad  bezpieczeństwa, zapoznaniu się z koniem,  jego  zwyczajami i upodobaniami, nauce  czyszczenia  i siodłania.

GrimaPierwsza jazda  najczęściej odbywa się na koniu prowadzonym w ręku lub  na lonży. W trakcie jazdy wykonywane są proste ćwiczenia umożliwiające jeźdźcowi przybranie prawidłowej pozycji na koniu i rozluźnieniu napiętych ze stresu mięśni.

IMG_3395

Początkowo jazdy odbywają się na małej przestrzeni w lonżowniku. Kiedy jeździec osiągnie prawidłowy dosiad, nabierze swobody ruchów, będzie w stanie samodzielnie pokierować koniem i opanuje jazdę nie tylko stępem ale kłusem i galopem, wtedy można wjechać na większy plac aby doskonalić zdobyte już umiejętności i ćwiczyć trudniejsze elementy jazdy.

IMG_3708

Na dużym placu jazdy odbywają się w zastępie. Jeźdźcy uczą się zachowywania bezpiecznych odległości między końmi oraz  wykonywania zadań indywidualnych .

 

IMG_4513W terenie1

 Nawet niedoświadczeni jeszcze jeźdźcy mogą wybrać się na krótki spacer po okolicy na koniu prowadzonym przez instruktora lub wolontariusza.

 

 

Na doświadczonych już jeźdźców czekają w lesie wytyczone szlaki konne.

 

Na koń!

Zapraszamy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free