OBÓZ – Krzyżewo 2016

WDSCN5492 dniach 31 lipca – 10 sierpnia 2016 r. odbył się w Krzyżewie w woj. podlaskim integracyjny obóz jeździecki. Uczestnikami byli podopieczni Fundacji HIPOTERAPIA (9 osób) oraz młodzież jeżdżąca w naszej stajni (7 osób). Nad całością czuwały panie: Ewa, Iza i Selena wspierane przez najwspanialsze na świecie wolontDSCN4886ariuszki Olę i Emilię, a w weekend (6 – 7.08) dodatkowo przez dwie panie Kasie.
Mieliśmy do dyspozycji 11 spokojnych i dobrze przygotowanych koni: Gorana, Mumina, Geronimo, Jachta, Astera, Nagana, IMG_9334Brazylię, Brocco, Dofiego, Bugiego i No Jezza.
Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w pokojach 2 i 3 osobowych.
Na terenie ośrodka znajdowała się piękna stajnia,  zadaszony lonżownik oraz piaszczysty plac do jazdy, a tuż za płotem zielone pastwiska dla koni. Jazdy odbywały się codziennie w zależności od potrzeb albo na placu albo na lonżowniku, ale największą atrakcją były wyjazdy w teren.  Do naszych obowiązków należała też opieka nad końmi: karmienie, czyszczenie, sprzątanie boksów, wyprowadzanie i sprowadzanie z pastwiska.IMG_0069
Oprócz jazdy konnej były też  zajęcia teoretyczne z zakresu hipologii.
Do dyspozycji mieliśmy boiska sportowe, na których rozgrywaliśmy mecze piłki ręcznej. Panie Kasie przeprowadziły weekendowy kurs tańca. DSCN5504Byliśmy na wycieczce w Waniewie na rozlewiskach Narwi, gdzie dużą atrakcją były przeprawy promowe przez rzekę. Była też gra terenowa zorganizowana przez SzDSCN5217ymona, Kasię i Julię pod dowództwem pani Seleny. Rymowane zadania doprowadziły nas do lasu. Jednym z zadań było ułożenie piosenki obozowej. Autorką tekstu jest Iga:

„Ten nasz obóz fajny jest,
tutaj każdy dzień the best,
na konikach hop hop hop,
a z paniami zabaw sto.”

Był tez sprawIMG_7856dzian wiedzy o koniu, zbieranie jagód, wieczór filmowy i kończące obóz śpiewanki. Niestety lejący ostatniego dnia deszcz nie pozwolił nam na rozpalenie ogniska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free