PO OBOZIE

W dniach 6 – 17 lipca odbył się integracyjny obóz jeździecki w Krzyżewie organizowany przez Fundację HIPOTERAPIA. Prawie połowę uczestników stanowili jeźdźcy z naszej stajni. Większość jeździła w najliczniejszej i najbardziej zaawansowanej jeździecko grupie. Widok 10 koni na placu lub w terenie budził podziw wśród wszystkich. Mniej zaawansowani korzystali z lonżownika gdzie mieli okazję pokłusować ale też często można ich było spotkać na placu gdzie ćwiczyli kierowanie końmi oraz orientację w przestrzeni. Dużą atrakcją dla wszystkich były wyjazdy do lasu ale niestety bardzo duża ilość owadów skutecznie zniechęcała nas i nasze konie do częstszych wypadów poza teren ośrodka.
Uczestnicy obozu mieli też okazję pogłębić swoja wiedzę o koniach i uczestniczyć w pracach stajennych pod czujnym okiem Pani Izy. Najmłodsi obozowicze zapoznawali się z końmi i tajnikami jazdy konnej pod okiem Pani Ani, która pilnowała prawidłowej pozycji w siodle i „męczyła” różnymi ćwiczeniami budując solidne podstawy jeździeckie.
Popołudnia i wieczory to czas gier i zabaw terenowych oraz zajęć świetlicowych.
Niedziela została ogłoszona „Dniem Konia” podczas którego grupy prezentowały różne przebrania zarówno koni jak i jeźdźców.
Wszystko, co dobre kończy się niestety szybko. I nasz obóz również się już skończył. Wszystkim pozostaną wspomnienia. Następny obóz już za rok. To już całkiem niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free