PO OBOZIE

W dniach 6 – 17 lipca odbył się integracyjny obóz jeździecki w Krzyżewie organizowany przez Fundację HIPOTERAPIA. Prawie połowę uczestników stanowili jeźdźcy z naszej stajni. Większość jeździła w najliczniejszej i najbardziej zaawansowanej jeździecko grupie. Widok 10 koni na placu lub w terenie budził podziw wśród wszystkich. Mniej zaawansowani korzystali z lonżownika gdzie mieli okazję pokłusować ale też często można ich było spotkać na placu gdzie ćwiczyli kierowanie końmi oraz orientację w przestrzeni. Dużą atrakcją dla wszystkich były wyjazdy do lasu ale niestety bardzo duża ilość owadów skutecznie zniechęcała nas i nasze konie do częstszych wypadów poza teren ośrodka.
Uczestnicy obozu mieli też okazję pogłębić swoja wiedzę o koniach i uczestniczyć w pracach stajennych pod czujnym okiem Pani Izy. Najmłodsi obozowicze zapoznawali się z końmi i tajnikami jazdy konnej pod okiem Pani Ani, która pilnowała prawidłowej pozycji w siodle i „męczyła” różnymi ćwiczeniami budując solidne podstawy jeździeckie.
Popołudnia i wieczory to czas gier i zabaw terenowych oraz zajęć świetlicowych.
Niedziela została ogłoszona „Dniem Konia” podczas którego grupy prezentowały różne przebrania zarówno koni jak i jeźdźców.
Wszystko, co dobre kończy się niestety szybko. I nasz obóz również się już skończył. Wszystkim pozostaną wspomnienia. Następny obóz już za rok. To już całkiem niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spam protection by WP Captcha-Free