WAKACJE 2017

Na ten moment wszyscy czekali długie miesiące. I w końcu rozpoczęły się upragnione przez wszystkich wakacje, a więc jest okazja aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i rozkoszować się urokami lata.

Jaskółki wyprowadziły już z gniazd swoje młode i całe stada fruwają nad gospodarstwem polując na mnożące się owady.

Nasi jeźdźcy wyjechali na plac ćwiczyć pokonywanie, na razie niewysokich, przeszkód. Ale z każdym dniem umiejętności zarówno jeźdźców jak i dosiadanych przez nich koni rosną, więc jest szansa, że niebawem również przeszkody urosną.

Wakacje to również czas obozów i kolonii podczas których jest okazja do zaprzyjaźnienia się z końmi.

Nie wszyscy sympatycy koni będą mogli samodzielnie pokonywać kolorowe przeszkody. Dla niektórych osób wielkim wyzwaniem jest pokonanie strachu przed tak dużym zwierzęciem jak koń, pokonanie własnych słabości, panowanie nad nie zawsze posłusznym ciałem.

Nasz ośrodek kolejny już raz odwiedziły dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Łbisk.

Siostry, oprócz innych atrakcji,  zaplanowały dzieciakom możliwość kontaktu z końmi i jazdy na koniach. Dla tych młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami jest to świetna rehabilitacja a jednocześnie bardzo duża atrakcja.

Podczas zajęć bardzo pomocne są nasze niestrudzone wolontariuszki: Oliwia, Ola, Julia i Kasia.

Po skończonej pracy naszym  końskim terapeutom należy się solidny wypoczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free