WYCIECZKA

IMG_0144IMG_0153IMG_0150IMG_0161IMG_0180W piękny słoneczny czerwcowy dzień klasa Vb ze Szkoły Podstawowej nr 46 z Warszawy postanowiła odwiedzić naszą stajnię. Pomysłodawczynią wycieczki była Karolina, która postanowiła przybliżyć koński świat koleżankom i kolegom z klasy. Nie było to łatwe zadanie ponieważ czasu było niewiele, a autobusy komunikacji miejskiej nie kursują zbyt często.  Ale udało się.

Na początek każdy  zapoznał  się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zajęć z końmi.  Potem wszyscy udali się w stronę wybiegów gdzie przebywały konie z mieszkające w stajni. Każdy na powitanie został obdzielony wielką porcją pieszczot. Uczniowie dowiedzieli się jak nazywają się konie, ile mają lat, jakiej są maści i jakiej rasy.  Było dużo pytań dotyczących wszystkiego, co związane jest z końmi.

Do zajęć zostały wybrane: Brenda, Drops, Jaśmina i Wisełka.  Po wyprowadzeniu  rumaków wszyscy ochoczo przystąpili do czyszczenia. Nikt nie stał bezczynnie, każdy chciał wyczyścić choćby kopytko. A po osiodłaniu każdy miał okazję na kilka minut wsiąść na wybranego konia. Niektórym osobom tak spodobały się takie zajęcia, że nie poprzestali na przejażdżce, ale chcieli również poprowadzić konia swoim kolegom. Na zakończenie Karolina i Ola dały pokaz jazdy we wszystkich chodach, a więc nie tylko stępem ale i kłusem i galopem.

Niestety czas szybko minął i trzeba było wracać do szkoły. Na zakończenie cała klasa pozowała do zdjęcia z najstarszą uczestniczką zajęć – Brendą.

Mamy nadzieję, że odwiedzą jeszcze naszą stajnię.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free